Burun Estetiğinde 3D Modelleme

Shape1
Shape2

Burun estetiği yaptırmadan önce, nasıl bir buruna kavuşacağınızı görmek ister miydiniz?

Dijital çağın, rinoplastiye en büyük hediyelerinden biri olan 3D Vectra Cihazı, hastaya, bıçak altına yatmadan önce ameliyat sonrası nasıl bir buruna sahip olacağını ve yüzünün nasıl bir değişim geçireceğini, aşağı yukarı nasıl bir yüz ifadesine sahip olacağını gösterebilmemizi sağlar… 

Burun Ameliyatı Öncesi 3 Boyutlu Görüntüleme 

Estetik burun ameliyatı yaptırmayı düşünenler için önemli sorulardan biri yeni burun şeklinin nasıl görüneceği ve yüz ifadesini nasıl değiştireceğidir. 

Burun estetiğinde üç boyutlu modelleme yapmamızı sağlayan Vectra 3D Simülasyonu ile hem ameliyat sonrasını öngörmek hem de hastanın  beklentileri doğrultusunda burun şekline birlikte karar vermek mümkündür. 

3D Vectra Nedir?

3D Vectra görüntüleme teknolojisi, estetik ameliyat planlamasında kullanılan üç boyutlu dijital tasarım ve simülasyon sistemidir. 

Burun ameliyatı sonrası elde edilecek sonuca en yakın görüntüyü hasta ile paylaşmamızı sağlayan 3 boyutlu modelleme teknolojisi, burun şekli üzerinde çalışırken doktorun hasta ile birlikte yol almasını kolaylaştırır ve en iyi sonucu elde etmemize yardımcı olur. 

3D Vectra Nasıl Uygulanır?

Burun estetiği öncesi, nihai sonuca oldukça yakın bir versiyonunu tasarlamak için 6 farklı kamera ile hastanın yüzü fotoğraflanır ve mevcut burunun, üç boyutlu modellemesi çıkarılır. 

Hastanın beklentileri de dikkate alınarak yapılan  ilk çalışmanın ardından yeni burun şeklinin ve yüz ifadesinin 3 boyutlu görüntüsü oluşturulur. 

Doktor, bu üç boyutlu modelleme  üzerinden hasta ile birlikte, estetik muayeneyi tamamlar, buna göre burun ameliyatı tekniğine karar verilir ve ameliyat planı oluşturulur.  

3D Vectra Ne İşe Yarar?

3D Vectra ile gerçekleştirdiğimiz üç boyutlu planlama, hastanın ameliyat sonrası burnunun nasıl görüneceğini, ameliyat olmadan önce üç boyutlu olarak görmesini sağlar. 

Beklenmedik sürprizlerle karşılaşmak istemeyen kişiler için ameliyat öncesi Vectra 3D ile hazırlanan simülasyon son derece pozitif bir etki yaratır. 

İşlem öncesi nihai sonucu görmek hastanın endişelerini giderir, ameliyat stresini azaltır. 

Doktor, 3D vectra sayesinde hastanın ne istediğini net olarak anlayabilir ve nasıl bir burun yapacağını  net bir şekilde aktarabilir. 

Hasta ve doktor üç boyutlu estetik modelleme üzerinde çalışırken birbirlerini daha iyi anlarlar ki, bu durumda başarılı bir burun ameliyatı yapmak büyük ölçüde garanti altına alınmış olur.