Hakkımızda

Shape1
Shape2
Cenk Teker - Rinofilozofya

Cenk Teker Kimdir?

Op. Dr. Cenk TEKER; 20 yılı aşkın mesleki deneyimi, estetik burun ameliyatlarına felsefi bir boyut kazandıran Rinofilozofyası ve “Rinoplasti bir sihir değil, sanattır!” mottosu ile sayısız burun ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Burun Estetiği branşlarında uzman operatör doktordur. 1974 yılında İstanbul’da dünya gelen Cenk Teker, 1998 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olur.
Uzmanlığını, 2001 yılında Bezm-i Alem Valide Sultan Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlar ve Kulak Burun Boğaz Hastalıkları kapsamında gerçekleştirilen estetik ve tıbbi, çok çeşitli operasyonlarda uzman ve operatör doktor olarak bulunur. Estetik, felsefe ve etik kuramına duyduğu ilginin de etkisiyle, burun estetiğine yoğunlaşır. Bu aşamadan sonra kendi kliniğinde hem doğal hem de rahatça nefes alan, fonksiyonel açıdan sağlıklı burunlar yapmaya yönelen Cenk Teker, rinoplasti alanında yakaladığı başarı ile Türkiye’nin sayılı cerrahları arasına girmeyi başarmıştır.

Eğitimci Kimliği

Sağlık sektöründe verdiği eğitimler sayesinde mesleki deneyimlerini meslektaşları ile paylaşan Op. Dr. Cenk Teker, aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi’nde akademik kariyerine, öğretim görevlisi olarak ve yayınladığı makalelerle devam etmektedir.


Op. Dr. Cenk Teker ve Rinofilozofyası

Kendini, rinoplastinin felsefesi üzerine yoğunlaşmış bir doktor olarak tanımlayan Op. Dr. Cenk TEKER’e göre insanın edimlerinin estetik, etik ve felsefi gereksinimleri olduğu gibi, her sujenin ve uzayda yer kaplayan tüm objelerin de estetik var oluşunun yanı sıra, etik ve felsefi boyutları söz konusudur.

  • Burun Estetiği
  • Medikal Estetik Uygulamaları
  • KBB Hastalıkları
  • Ameliyatsız Burun Estetiği

Hayallerinizi Ertelemeyin!
Sağlıklı, nefes alan ve güzel bir buruna sahip olmak için, şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz…